Dziennik „Fakt” donosi, że Tadeusz Rydzyk dostanie 100 milionów złotych na budowę muzeum. – To nie będzie zwykłe muzeum – mówi wówczas twórca Radia Maryja i prezes Fundacji „Lux Veritatis”.

Rydzyk o planach budowy Muzeum Pamięć i Tożsamość mówił już w zeszłym roku. – Ma pokazywać historię Polski taką, jak widział i przekazywał ją Jan Paweł II – zapowiadał 73-letni duchowny.

Rydzyk zbuduje muzeum

Dziennik „Fakt”, opierając się na doniesienia reporterów tygodnika „Nie”, poinformował o projekcie umowy zawartej między wicepremierem i ministrem kultury Piotrem Glińskim a „Lux Veritatis”. „Umowa dotyczy powołania do życia Muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II. Wicepremier Gliński zobowiązuje się w tej umowie, by zapłacić fundacji z naszych podatków co najmniej 100 mln zł do 2020 roku” – czytamy.

 

100 milionów dla Rydzyka

Zgodnie z zapowiedziami muzeum ma powstać na działce położonej między akademikami Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej a sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu. Ziemię tę fundacja o. Rydzyka pozyskała za niewiele ponad 100 tys. złotych, co już wzbudziło wiele kontrowersji, ponieważ jest to cena wielokrotnie niższa niż rynkowa.

 

Źródło: RadioZET.pl/NIE/Fakt24/strz
0 0 vote
Article Rating