W niedzielne popołudnie nad Warszawą przeszła burza, która sprawiła mieszkańcom stolicy wiele problemów. W godzinach popołudniowych przestały kursować pociągi metra, zalało tory tramwajowe, a także ulice, podtopiło budynki i samochody.

Jak informował Zarząd Transportu Miejskiego, po godz. 14.00 z ruchu, na skutek zalania, wyłączona została stacja metra Dworzec Gdański, ale sytuacja gwałtownie się pogorszyła. Metro zmuszone było do wyłączenia stacji Ratusz Arsenał, Dworzec Gdański, Plac Wilsona i Marymont. Pociągi kursowały na dwóch pętlach – od Kabat do Świętokrzyskiej oraz od Młocin do Słodowca. Po godz. 17.30 pociągi znów zaczęły kursować normalnie.

Zalało tory tramwajowe

 

Mocno ograniczone zostało także kursowanie tramwajów. W rejonie mostu Gdańskiego na tory tramwajowe spadło drzewo, ponadto zalało tunel na skrzyżowaniu Al. Prymasa Tysiąclecia/Obozowa, przez co ruch tramwajowy na odcinku Koło-Zajezdnia Wola został wstrzymany.

Ulice pod wodą

„Zalana jest Trasa Toruńska pod wiaduktem na ul. Mickiewicza, widzę ogromne masy wody spływające w kierunku tego obniżenia od strony ul. Słowackiego. Tworzą się korki zarówno od strony Bródna, jak i ul. Słowackiego” – informowali internauci tvnwarszawa.pl. Pod wodą znalazła się także trasa AK.

Jak poinformował przed 17.00 Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl, woda dostała się też na poziom -2 Centrum Handlowego Arkadia. Zalało także parter budynku przy ul. Anielewicza 17.

 

Źródło: tvnwarszawa.pl

0 0 votes
Article Rating