Kokaina odkryta w bananach dostarczonych jednej z popularnych sieci handlowych. Do hurtowni w Rawie Mazowieckiej trafiło w sumie ponad 160 kilogramów narkotyku z Ameryki Południowej. Policjanci systematycznie zabezpieczają kokainę w sklepach, bowiem transporty owoców z częścią narkotyków trafiły już do sprzedaży.

W Warszawie po kilka kilogramów kokainy odkryto w placówkach spożywczych najpierw na Śródmieściu – o czym personel sklepu powiadomił policję, później na Mokotowie i Bielanach. Następnie nadeszły zgłoszenia z podwarszawskich miejscowości.

Krzysztof Zasada dowiedział się również, że spore transporty trafiły do Tomaszowa Mazowieckiego i Wielunia w Łódzkiem.

Policjanci zidentyfikowali już hurtownię, do której dotarł transport bananów z narkotykami. W samej Rawie Mazowieckiej odkryto prawie 120 kilogramów kokainy, pozostała część ładunku jest zabezpieczana w sklepach.

Wartość tych narkotyków szacuje się na ponad 30 milionów złotych.

Jak czytamy w tweecie Komendy Stołecznej: „Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KSP zabezpieczyli ponad 160 kg kokainy. Narkotyki ujawniono w kilku punktach jednej z sieci sklepów. Wartość narkotyków przekroczyła 30 mln złotych. Dzisiaj czynności są kontynuowane”.

Sieć Carrefour przyznała natomiast, że banany z kokainą znaleziono w jej sklepie.

„Potwierdzamy, że w czwartek, 10 czerwca br. w godzinach popołudniowych, w jednym z naszych sklepów w Warszawie, pracownicy znaleźli podejrzane paczki w świeżej dostawie bananów” – poinformował Carrefour Polska w oświadczeniu wydanym przez Biuro Prasowe.

„Zawiadomili oni (pracownicy) o tym niezwłocznie policję, która szybko zabezpieczyła partię towaru oraz wszczęła śledztwo, które jest obecnie w toku” – przekazała dalej sieć i zapewniła, że „w pełni współpracuje ze służbami we wszystkich aspektach tej sprawy”.

 

 

Źródło: rmf24
5 1 vote
Article Rating