W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach 12-letnia dziewczynka urodziła dziecko. Młoda matka w ciążę zaszła będąc w piątej klasie podstawówki. Wiadomo, że ojciec dziecka ma 29 lat. Sprawą zajmuje się wałbrzyska prokuratura, bo na terenie tego miasta doszło do współżycia – dowiedział reporter Michał Michta.

im Inkubator

Dziecko przyszło na świat przez cesarskie cięcie. 12-latka ma tak drobną budowę ciała, że poród tradycyjny byłby niemożliwy. Zarówno matka jak i jej dziecko czują się dobrze.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach o sprawie powiadomił prokuraturę już w lipcu, kiedy 12-latka przyszła na badania. Śledczy ustalili, że ojcem dziecka jest 29-letni mężczyzna z Wałbrzycha. Usłyszał już zarzut doprowadzenia do obcowania płciowego małoletniej poniżej 15. roku życia. Grozi mu za to od 2 do 12 lat więzienia. Mężczyzna przyznaje się do winy, śledztwo jest w końcowej fazie – powiedział reporterowi Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu Marcin Witkowski.

Z ustaleń śledczych wynika, że w tym przypadku nie ma mowy o gwałcie. Wiadomo też, że 12-latka już wcześniej była umieszczona w placówce wychowawczej.

Od początku ubiegłego roku w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach swoje dziecko urodziło czternaście niepełnoletnich matek. Siedem z nich w czasie porodu miało 17 lat, ale na porodówce pojawiła się też dziewczyna mająca 14 lat.

 

Źródło: rmf24
0 0 votes
Article Rating