W nocy nadal będzie mroźno. Termometry wskażą nawet -12 st. C w Suwałkach, trochę cieplej na zachodzie (od -3 st. C do -5 st. C). Śnieg będzie padał tylko na południu. W ciągu dnia front niosący z sobą opady śniegu i śniegu z deszczem rozszerzy się na większość regionów. Słoneczny będzie tylko północny wschód kraju.

 

www.meteoradar.co.uk/forecastloop

– Wyż znad zachodniej Rosji słabnie i Polska dostaje się od południa pod wpływ niżu znad południowo-zachodniej Europy, w strefę słabo aktywnego frontu atmosferycznego, przemieszczającego się w głąb kraju – tłumaczy Arleta Unton-Pyziołek, meteorolog. – Mroźne kontynentalne powietrze napływające ze wschodu ustępuje na południu kraju miejsca cieplejszemu polarno-morskiemu.

W nocy chmury szczelnie zakryją niebo nad południową częścią Polski. Lokalnie wystąpią tam opady śniegu i śniegu z deszczem. Będzie bardzo zimno. Nawet -12 st. C wskażą termometry w Suwałkach, -9 st. C w Olsztynie. Cieplej na zachodzie kraju (-5 st. C w Gorzowie Wielkipolskim) i centrum (-4 st. C w Łodzi).

Będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr.

Słońce tylko na północy

Czwartek będzie pogodny i słoneczny tylko na północnym wschodzie kraju. Od południa wkracza bowiem front atmosferyczny, który przyniesie opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Swoim zasięgiem obejmie Pomorze, Wielkopolskę, Polskę centralną i południowo-wschodnią.

Na Pomorzu i w Wielkopolsce można sie spodziewać w czwartek dodatnch temperatur, od 1 st. w Kołobrzegu i Pile do 3 st. C w Koszalinie.

Na Śląsku i Ziemi Łódzkiej pogoda pogorszy się. Spadnie śnieg lub śnieg z deszczem, ale będzie tutaj cieplej niż w innych regionach. Jest szansa na 4 st.C we Wrocławiu, Opolu, Bielsku-Białej, 2 st. C w Częstochowie i Piotrkowie Tryb. i 1 st. C w Łodzi.

W Małopolsce i na Podkarpaciu także śnieżnie. Termometry wskażą w czwartek od 0 st. C do maksymalnie 2 st. C.

Polska północno-wschodnia będzie w czwartek słoneczna. Mieszkańcy tych regionów mogą spodziewać się niewielkiej ilości chmur, ale za to niższej temperatury. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 0 st. C w Suwałkach i Iławie do 2 st. C w Elblągu i Ciechanowie

Meteopaci

W większości regionów czwartkową temperaturę będziemy odczuwać jako chłodną. Jedynie w północno-wschodniej części kraju, gdzie prognozowana jest słoneczna pogoda, ale niższa temperatura – będzie zimno.

Na odczuwanie pogody wpływać będzie też wilgotność powietrza. W centralnej części kraju jej współczynnik wyniesie ok. 90 proc. Najniższa wilgotność (mniej niż 70 proc.) na północnym-wchodzie, gdzie ma być pogodnie. Tam właśnie biomet będzie korzystny. Pogoda nie będzie wpływała na samopoczucie w północnej części Mazowsza, Podlasiu i Suwalszczyźnie. Na pozostałym obszarze Polski warunki biometeo będą niekorzystne.

Prognoza pogody dla Warszawy

NOC: Pogodnie. Temperatura minimalna: -6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie w Warszawie około północy: 1007 hPa, bez zmian.

DZIEŃ: Zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego, po południu niewielkie opady śniegu. Temperatura maksymalna: 1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie w Warszawie około południa 1007 hPa, wolno spada.

Prognoza pogody dla TrójmiastaNOC: Pogodnie. Temperatura minimalna: -8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie około północy w Gdańsku 1023 hPa, wolno spada.

DZIEŃ: Zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego, po południu niewielkie opady śniegu. Temperatura maksymalna: 1 st. C Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1020 hPa, wolno spada.

Prognoza pogody dla Poznania

NOC: Pogodnie. Temperatura minimalna: -5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie około północy 1008 hPa, bez zmian.

DZIEŃ: Zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego z niewielkimi opadami śniegu. Temperatura maksymalna: 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie około południa 1006 hPa, wolno spada.

Prognoza pogody dla Wrocławia

NOC: Pochmurno z niewielkimi opadami śniegu. Temperatura minimalna: -3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie około północy 1002 hPa, bez zmian.

DZIEŃ: Pochmurno z przejaśnieniami i niewielkimi opadami śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna: 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie około południa 1000 hPa, wolno spada.

Prognoza pogody dla Krakowa

NOC: Pochmurno z niewielkimi opadami śniegu. Temperatura minimalna: -5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie około północy 991 hPa, bez zmian.

DZIEŃ: Pochmurno z przejaśnieniami i niewielkimi opadami śniegu. Temperatura maksymalna: 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie około południa 989 hPa, wolno spada.

Źródło: TVN Meteo
0 0 votes
Article Rating