Były gracz futbolu amerykańskiego Keanon Lowe, który jest wuefistą w liceum Parkrose, obezwładnił i powalił na ziemię uzbrojonego 18-letniego ucznia – podała policja w Portland w stanie Oregon. Do zdarzenia doszło w piątek, 17 maja około 11:48 AM czasu lokalnego.

– Krótko przed południem uzbrojony osobnik wtargnął na teren szkoły. Personel placówki zagrodził mu drogę, a jeden z nauczycieli powalił go na ziemię – poinformował sierżant Brad Yakots z policji stanowej w Portland podczas konferencji prasowej zwołanej w piątek.

Po przybyciu na miejsce policjanci znaleźli broń w klasie, z której ewakuowano uczniów, a uzbrojony 18-latek był przetrzymywany na korytarzu przez trenera miejscowej drużyny futbolu amerykańskiego, Keanona Lowe, w przeszłości gracza jednej z drużyn ligi uniwersyteckiej.

Z wypowiedzi, jakich udzielili gazecie „The Oregonian” uczniowie wynika, że licealista miał przyjść do szkoły w długim płaszczu, pod którym ukrył strzelbę.

Lokalne media podkreślają, że wuefiście udało się unieszkodliwić nastolatka, ponieważ nie pozwolił sobie na chwilę wahania, wykazał się refleksem i szybko zareagował. Tym samym udało się zapobiec potencjalnej tragedii.

„W kraju liczącym 326 mln mieszkańców, w obrocie jest 393 mln egzemplarzy broni”

Szkoły i uniwersytety są miejscem, gdzie coraz częściej dochodzi do strzelanin, co każdorazowo wywołuje ożywione debaty na temat łatwego dostępu do broni palnej. „W kraju liczącym 326 mln mieszkańców, w obrocie jest 393 mln egzemplarzy broni” – pisze francuska agencja AFP.

Do ostatniej strzelaniny w szkole doszło 8 maja w miejscowości Highlands Ranch w pobliżu Denver w stanie Kolorado. Rannych zostało siedmiu uczniów.

Kilka dni wcześniej, 30 kwietnia, podczas strzelaniny na Uniwersytecie Karoliny Północnej w Charlotte zginęły dwie osoby, a trzy kolejne odniosły rany. Sprawcą był 22-letni student tej uczelni.

Kolejne oddziaływania magnetyczne wystąpią między 17-24 maja, silne zawirowania wystąpią 18, 20 i 23 maja

 

 

Źródło: PAP, USA Today, tvn24

 

 

0 0 votes
Article Rating