Potężna trąba powietrzna przeszła nad środkowym Cyprem. Silny wiatr powalił drzewa, słupy energetyczne i poważnie uszkodził wiele budynków.

W niedzielę po południu nad środkowym Cyprem (Nicosia) przeszła potężna trąba powietrzna. Jak donoszą lokalne media, lej miał wysokość 200 metrów.

Poważnie uszkodzone budynki

Na trasie trąby znalazły się między innymi wsie Agios Trimithias i Paliometocho w dystrykcie Nikozja, które ucierpiały najbardziej. Silny wiatr powalił sześć słupów energetycznych. Przewracane przez porywy wiatru drzewa padały na linie energetyczne. W kilku domach zabrakło prądu.

Żywioł poważnie uszkodził również wiele budynków. Mieszkańców, którzy musieli opuścić swoje posiadłości, służby cywilne zakwaterowały w hotelach. Nie ma doniesień o osobach rannych.

Wizyta ministra

Dotknięte żywiołem obszary w poniedziałek odwiedził minister spraw wewnętrznych Constantinos Petrides. Zapewnił, że porządkowanie rozpocznie się tak szybko, jak to tylko możliwe. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych szacuje straty.

Źródło: greece.greekreporter.com, newsit.com.cy, tvnmeteo

 

 

Zbliża się silne oddziaływanie magnetyczne, które wystąpi od 22-26 października, a słabsze 28-30 października, szczyt pierwszego już 24 dnia miesiąca

0 0 votes
Article Rating