Tornado to niszczycielskie zjawisko. Wzbudza trwogę, potrafi również zachwycić swoim pięknem. Dynamicznie wirujący słup powietrza wywiera ogromne wrażenie. Możemy o tym przekonać się sami, oglądając niezwykły film.

Powstawanie tornada

Kelley Williamson z bezpiecznej odległości zarejestrował moment powstania tornada, dotknięcie powierzchni ziemi i zanikanie. Nagrał całą trasę, jaką pokonał żywioł w pobliżu miejscowości Canadian w północnym Teksasie. Stworzył z tego niezwykle dynamiczny timelapse.

Tornado 1

Gigantyczne tornado Foto: Kelley Williamson

 

Film trwa niecałą minutę, jednak dokładnie pokazuje w jak nieprzewidywalny sposób porusza się tornado. Gdy wir dotknął ziemi średnica trąby powietrznej była bardzo duża. W powietrzu unosiła się chmura kurzu i piasku. Żywioł przemierzał powierzchnię naszej planety zmieniając swoją grubość oraz od czasu do czasu odrywając się od podłoża.

Moment zanikania jest bardzo ciekawy, ponieważ można go poznać po tym, jak tornado staje się coraz cieńsze i traci połączenie z podłożem. Przez jakiś czas lej powietrza wiruje w powietrzu, aż w końcu całkowicie zanika.

Źródło: tvnmeteo. Kelley Williamson
0 0 votes
Article Rating