Australia od kilku lat nagłaśnia swoje oferty „pracy marzeń” pokroju „opiekun bezludnej wyspy”. Wielka Brytania nie pozostaje w tyle. Ogłoszono właśnie konkurs na dyrektora Stonehenge, który za zarządzanie prehistoryczną budowlą dostanie 65 tysięcy funtów rocznie.

Jakie zadania czekają dyrektora słynnej atrakcji turystycznej? Otóż jednym z nich jest „utrzymywanie dobrych relacji z druidami” i takie organizowanie różnych uroczystości z ich udziałem, aby „mistyczność i integralność” kamiennego kręgu nie zostały naruszone.

 

Jak napisano w ofercie pracy przedstawionej przez English Heritage, agendę rządową zajmującą się opieką nad zabytkami, zgłaszać powinni się tylko „najbystrzejsi i najlepsi”. Stonehenge jest rocznie odwiedzane przez około milion turystów, co oznacza sporo pracy dla osoby zarządzającej zabytkiem.

Kamienny krąg wzniesiono około czterech tysięcy lat temu, najprawdopodobniej jako świątynię słońca. Pierwsze budowle na tym miejscu wzniesiono jeszcze wcześniej, ale do dzisiaj przetrwało niewiele śladów po nich.

Źródło: telegraph.co.uk, tvn24
0 0 vote
Article Rating