Do katastrofy śmigłowca unijnej misji EULEX doszło we wtorek na lotnisku w stolicy Kosowa Prisztinie. Kilka osób zostało rannych – poinformował agencję Reuters przedstawiciel NATO. Po wypadku lotnisko zamknięto.

Prisztina, Kosowo - Rozbił się helikopter misji UE

– Śmigłowiec misji EULEX rozbił się na lotnisku, kilka osób jest rannych, sprawdzamy – powiedział rzecznik stacjonujących w Kosowie sił NATO.

 

Helikopter rozbił się na lotnisku

Lokalny dziennik „Telegrafi” podaje z kolei na swojej stronie internetowej informacje mówiące o tym, że helikopter rozbił się „na jednym z pasów startowych”. Rzeczniczka lotniska przekazała, że „ranna została jedna osoba”, ale do szpitala zostali zabrani wszyscy członkowie załogi.

Według jej relacji miał to być „lot treningowy”. Nie wiadomo, w którym momencie maszyna spadła na ziemię, to, że nikt nie zginął, sugeruje jednak, że do problemów z helikopterem mogło dojść tuż po oderwaniu się od ziemi albo że pilot próbował lądować, mając częściową kontrolę nad maszyną.

„Telegrafi” informuje też, że lotnisko w Prisztinie po wypadku zamknięto.

Unijna misja policyjno-prawna EULEX, która składa się obecnie z 2 tys. pracowników, wspiera lokalne organy odpowiedzialne za zapewnienie przestrzegania prawa, bezpieczeństwa i porządku publicznego w Kosowie. W Kosowie stacjonują też siły pokojowe NATO.

0 0 vote
Article Rating