Qualcomm oficjalnie zaprezentował swój najnowszy, sztandarowy procesor. Snapdragon 835 zapowiada się po prostu fenomenalnie.

Snapdragon 835 został wyprodukowany w 10-nanometrowym procesie technologicznym FinFET. Ma być wydajniejszy o 27 proc. od poprzednika zużywając przy tym o 40 proc. mniej energii i jest mniejszy o 35 proc.

 

Procesor obsługuje technikę Quick Charge 4, dzięki której po pięciu minutach ładowania mamy osiągnąć czas rozmów wynoszący nawet cztery godziny. Układ ma też o 25 proc. wydajniej renderować sceny 3D. Ma też nie zabraknąć wyśmienitej jakości dźwięku, w tym precyzyjnego pozycjonowania go w przestrzeni, „wzorowego współczynnika SNR” czy obsługi formatu DSD.

Procesor zyskał też obsługę podwójnej fotodiody w aparacie i hybrydowego autofocusu, dzięki czemu aparaty mają szybciej łapać ostrość w gorszych warunkach oświetleniowych. Nie zabraknie też gigabitowego modemu X16 LTE i obsługi Wi-Fi 802.11ad.

Snapdragon 835 składa się z ośmiu rdzeni Kryo 280 i wykorzystuje technikę big.LITTLE, dzięki czemu bardziej wydajne rdzenie taktowane będą z częstotliwością 2,45 GHz, zaś te mniej wydajne z częstotliwością 1,9 GHz. Układ graficzny to Adreno 540.

 

Źródło: chip
0 0 votes
Article Rating