Na Wzgórzu Parlamentarnym w historycznym centrum miasta Quebec w nocy z soboty na niedzielę (31.10/1.11) doszło do ataku napastnika uzbrojonego w broń białą. Co najmniej dwie osoby nie żyją, a pięć zostało rannych. Sprawca został zatrzymany przez policję. Według doniesień mediów miał na sobie przebranie, „średniowieczny kostium„.

Sprawca przebrany „w średniowieczny kostium kilkakrotnie atakował liczne osoby bronią białą” – podaje BBC, powołując się na policję. Co najmniej pięć osób odniosło rany, a dwie poniosły śmierć – donoszą lokalne media.

Napastnik został zatrzymany o godzinie 1 w nocy czasu miejscowej (godz. 5 w Polsce) przed siedzibą centrum biznesowego Espace 400e Business Park, około kilometra od miejsca zdarzenia. Według Radia Canada napastnik to dwudziestolatek, a bezpośrednio po zatrzymaniu został przewieziony do szpitala.

Policja nie potwierdziła jeszcze personaliów ofiar, nie są też znane motywy przyświecające sprawcy – podkreślają lokalne media. W ciągu najbliższych godzin spodziewany jest oficjalny komunikat policji w tej sprawie.

Apel o pozostanie w domach

Mieszkańcy historycznego centrum miasta Quebec, będącego stolicą francuskojęzycznej prowincji o tej samej nazwie, zostali poproszeni przez służby o nieopuszczanie swych domów i omijanie Wzgórza Parlamentarnego, gdzie znajduje się historyczna siedziba parlamentu prowincji i gdzie doszło do ataków.

Fotografie publikowane w sieciach społecznościowych wskazują, że policja szczelnie otoczyła miejsce, gdzie doszło do ataków. Przed parlamentem pojawił się wzmocniony posterunek policji.

 

Średniej siły oddziaływania magnetyczne wystąpią między 27-31 października ze szczytami 28, 29 i 30 października

 

ŹródłoPAP, https://www.bbc.com/news/world-us-canada-54766208
0 0 votes
Article Rating