Co najmniej cztery osoby zginęły w zderzeniu pociągu pasażerskiego z pojazdem wojskowym na południu Finlandii – poinformowała policja. Do wypadku doszło podczas manewrów wojskowych. Większość ofiar śmiertelnych to żołnierze.

Do kolizji doszło w czwartek około godz. 8 (godz. 7 czasu polskiego) na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Raasepori (Raseborgu). Miejscowość ta jest położona około 85 kilometrów na południowy zachód od Helsinek.

Wielu rannych

Pociąg podmiejski wjechał w vana fińskich sił zbrojnych, który uczestniczył w ćwiczeniach wojskowych. „Czterech zabitych i wielu rannych w wypadku pociągu” – napisała policja na Twitterze.

Siły zbrojne wyjaśniły na swojej stronie internetowej, że w vanie jechało ośmiu rekrutów. Trzech z nich zginęło, a czterech zostało rannych. Państwowa telewizja YLE donosi, że piątemu wojskowemu nic się nie stało.

Według policji i armii jedna ofiara śmiertelna to pasażer pociągu.

Dziennik „Helsingin Sanomat” pisze o co najmniej 11 rannych, w tym czterech osobach z ciężkimi obrażeniami. Z kolei agencja FNB podaje, że do szpitali w Raasepori i Helsinkach trafiło osiem rannych osób.

Minister obrony Jussi Niinisto napisał na Twitterze, że czwartek „rozpoczął się od smutnych wiadomości”.

0 0 votes
Article Rating