W piątek 23 kwietnia doszło do ataku nożownika na pracownicę komisariatu policji w Rambouillet pod Paryżem. Kobieta zmarła w wyniku odniesionych obrażeń – podała agencja Reutera. Napastnik został zastrzelony przez funkcjonariuszy. Dochodzenie w sprawie zabójstwa wszczął oddział antyterrorystyczny francuskiej policji.

Do ataku doszło w piątek około godziny 14 przed wejściem do komisariatu w miejscowości Rambouillet w departamencie Yvelines, 57 kilometrów na południowy zachód od Paryża.

Jak donosi BBC, 49-letnia pracownica administracyjna komisariatu wracała akurat z przerwy, gdy do budynku wszedł mężczyzna uzbrojony w nóż. Napastnik rzucił się na kobietę i dźgnął ją w szyję. Według relacji mediów, obecni na miejscu policjanci otworzyli ogień.

 

Wkrótce wystąpią szczyty średniej siły oddziaływań magnetycznych

 

Rany kłóte zadane kobiecie okazały się śmiertelne. Jak podaje agencja Reutera, w momencie ataku ofiara nie była uzbrojona.

Napastnik został postrzelony i trafił do szpitala, gdzie niedługo później zmarł. Według BBC to 36-letni mężczyzna, który przyjechał do Francji z Tunezji.

Na miejsce tragedii udali się premier Francji Jean Castex oraz minister spraw wewnętrznych Gérald Darmanin.

Antyterroryści wszczęli dochodzenie

Policja zaapelowała do mieszkańców, by nie szerzyli plotek dotyczących okoliczności zdarzenia. Nie ma doniesień, by wykrzykiwał islamistyczne hasła – podał Reuters, powołując się na lokalną policję.

Później poinformowano, że dochodzenie w sprawie zabójstwa wszczął wydział antyterrorystyczny francuskiej policji.

 

 

ŹródłoReuters, BBC
0 0 votes
Article Rating