Co najmniej 17 osób zostało rannych w wypadku samolotu banglijskich linii lotniczych, który w środę wypadł z pasa podczas lądowania na międzynarodowym lotnisku w Rangunie w środkowej Birmie – poinformował ambasador Bangladeszu.

Bilans poszkodowanych wzrósł; wcześniej przewoźnik – narodowe linie lotnicze Bangladeszu Biman Bangladesh Airlines – informował o co najmniej czterech rannych.

Lądowanie w Rangunie przy złej pogodzie

Rzecznik linii Biman, Shakil Meraj, poinformował, że do wypadku doszło w środę wieczorem (czasu miejscowego). Samolot pasażerski Bombardier Dash 8 Q400 lądował przy złej pogodzie po locie ze stolicy Bangladeszu, Dhaki.

Na pokładzie znajdowały się, według przewoźnika, 33 osoby, w tym dwaj piloci i dwie stewardessy.

Ambasador Bangladeszu w Birmie Manjurul Karim Khan Chowdhury przekazał, że od jednego z pilotów dowiedział się, iż głównym powodem wypadku były trudne warunki pogodowe. – Gdy próbował posadzić samolot, maszyna nagle podskoczyła do góry i spadła z impetem – relacjonował duplomata.

Jak dodał, większość rannych odniosła tylko lekkie obrażenia.

Na lotnisku wstrzymano ruch

Na zdjęciach publikowanych między innymi przez birmański anglojęzyczny dziennik „The Myanmar Times” oraz w mediach społecznościowych widać samolot leżący częściowo na pasie, a częściowo w trawie. Na kadłubie w co najmniej dwóch miejscach widać poważne uszkodzenia.

Z powodu incydentu na krótko wstrzymano ruch na płycie lotniska. Po wznowieniu go władze portu lotniczego ostrzegały podróżnych przed spodziewanymi opóźnieniami.

Moskwa, Rosja – Ogromny pożar podczas awaryjnego lądowania samolotu na lotnisku Szeremietiewo, zginęło co najmniej 41 osób

 

Źródło: PAP, tvnmeteo
0 0 vote
Article Rating