Brytyjskie media informują o ofiarach śmiertelnych po ataku nożownika w parku w mieście Reading na zachód od Londynu. Do zdarzenia doszło w sobotę po 21-wszej 20 czerwca. Wcześniej miał tu miejsce protest ruchu Black Lives Matter. Podejrzany o atak został zatrzymany, jest to prawdopodobnie Libijczyk.

Jak przekazał polski dziennikarz z Londynu Artur Kieruzal do ataku nożownika doszło w  lokalnym parku, gdzie około godziny 21 zakończył się protest Black Lives Matter. – Policja na razie nie podaje i nie potwierdza liczby ofiar. Media brytyjskie natomiast informują o czterech ofiarach śmiertelnych oraz trzech osobach poważnie rannych.

Według innych doniesień zginęły trzy osoby, a kilka zostało rannych. Policja zatrzymała już podejrzanego o atak.

Świadkowie mówią, że nożownik podbiegł do kilku osób, które zostały na miejscu po proteście i bez żadnego ostrzeżenia zaczął zadawać ciosy.

– Jak na razie policja nie łączy tego zdarzenia z odbywającym się wcześniej protestem – dodał Kieruzal.

Park jest ogrodzony kordonem policyjnym. Trwa wyjaśnianie przyczyn tragedii.

Silne oddziaływania magnetyczne wystąpią od 21-24 czerwca, ze szczytami 22 i 23 czerwca

„Park był zapełniony, ludzie siedzieli z przyjaciółmi”

20-letni Laurence Wort, który był na miejscu zdarzenia, relacjonował zajście BBC. – Park był zapełniony, ludzie siedzieli z przyjaciółmi, gdy nagle jeden samotny mężczyzna wykrzykując niezrozumiałe słowa, zbliżył się do jednej z grup i zaczął dźgać nożem – mówił.

– Po tym jak ugodził troje z nich, odwrócił się i zaczął biec w naszym kierunku. Zaczęliśmy uciekać. Gdy zorientował się, że nas nie dogoni, zatrzymał się i zaatakował inną grupę – dodał.

Świadek opisując wydarzenie, wskazał, że mężczyzna ugodził jedną z osób w szyję i dopiero gdy w parku zapanował popłoch, a ludzie rozbiegli się w różnych kierunkach, on sam także uciekł.

 

Aktualizacja

W wydanym przed południem (21.06) oświadczeniu policja z regionu Doliny Tamizy, poinformowała, że zdarzenie jest traktowane jako zajście o charakterze terrorystycznym i śledztwo przejmuje policja antyterrorystyczna. Jeszcze w niedzielę rano podawano, że zdarzenie nie ma podłoża terrorystycznego.

 

 

Źródło: BBC
0 0 votes
Article Rating