Wiadomość o napaści na dwójkę młodych turystów z Polski na plaży w Rimini wywołała we Włoszech falę oburzenia. W nocy z piątku na sobotę kobieta została zgwałcona przez grupę napastników, a jej mąż pobity. Trafili do szpitala. Sprawcy to prawdopodobnie cudzoziemcy – wskazują włoskie media.

Konsulat RP w Mediolanie poinformował, że zajmuje się sprawą napadniętych Polaków i że będą oni mieli zapewnioną wszelką opiekę.

Włoskie media podały, że młode polskie małżeństwo było na wakacjach w Rimini z grupą rodaków. Ostatnią noc wakacji 26-latkowie spędzali na plaży, gdzie zostali napadnięci przez czterech mężczyzn. Napastnicy kobietę zgwałcili, a mężczyznę kilka razy uderzyli w głowę, w wyniku czego stracił przytomność. Oboje zostali też okradzeni.

 

Władze wyraziły oburzenie

Pomoc wezwali później przechodnie, którzy zobaczyli zakrwawioną i zszokowaną parę, idącą nabrzeżem.

Jak podały media, napastnikami byli prawdopodobnie cudzoziemcy.

Władze Rimini w wydanym oświadczeniu wyraziły głębokie oburzenie tym, co się stało. Podkreśliły, że doszło do „brutalnego i bestialskiego ataku” i „aktu okrutnej agresji”. Wyraziły pełną solidarność z poszkodowanymi oraz zadeklarowały udzielenie im wszelkiej pomocy i wsparcia.

„Zwracamy się z apelem do obywateli, by współpracowali z siłami porządkowymi informując o każdym elemencie, który może być przydatny w śledztwie” – wezwały władze Rimini, popularnej miejscowości nad Adriatykiem.

Szef tamtejszej policji Maurizio Improta powiedział włoskiej agencji prasowej ANSA, że sprawcy byli zapewne pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Polacy zostali zaatakowani w Rimini

Komentarze polityków

Napad na polskich turystów komentują włoscy politycy.

Senator rządzącej Partii Demokratycznej Francesca Puglisi oświadczyła, że w Rimini doszło do „oburzającego, brutalnego ataku”. Zaapelowała do sił porządkowych, by uczyniły wszystko, aby zapewnić postawienie sprawców przed wymiarem sprawiedliwości.

Lider prawicowej Ligi Północnej Matteo Salvini powiedział: – Jeśli złapią sprawców, więzienie nie wystarczy. Powtarzam od dawna, potrzebna jest chemiczna kastracja.

Giorgia Meloni z prawicowego ugrupowania Bracia Włoch wyraziła opinię, że to zdarzenie dowodzi, że kraj przypomina „najgorsze fawele w Ameryce Południowej”. Jej zdaniem to rezultat nieobecności państwa i bezkarności przestępców oraz braku porządku. Meloni wyraziła solidarność z polskimi turystami.

Włoska prasa o napadzie

O napadzie na Polaków jako „bestialskim” i „nieludzkim” pisze w niedzielę włoska prasa. Dziennik „Corriere della Sera” podaje, że sprawcy mogą pochodzić z północnej Afryki. Dziennik „La Repubblica” stwierdza, że wycieczka Polaków, z którą przyjechała młoda para turystów, odjechała już do kraju.

Włoskie media przytaczają słowa szefa policji z Rimini Maurizio Improty, który powiedział o sprawcach napadu: „Działali z nieludzką przemocą”. – Mam nadzieję, że teraz ich spotka koszmar – dodał.

Z ofiarami napadu spotkał się w szpitalu przedstawiciel władz miasta, który zaoferował im wszelką pomoc i wsparcie – informuje agencja prasowa Ansa.

 

Źródło: PAP, tvn24
0 0 votes
Article Rating