W pobliżu bazy powietrznej March Air Reserve w południowej Kalifornii rozbił się myśliwiec F-16. Samolot uderzył w komercyjny budynek magazynowy. Pilot zdążył się katapultować. Według wstępnych informacji, pięć osób zostało rannych.

Agencja Reuters, powołując się na dziennik „The Los Angeles Times” przekazała, że samolot F-16, uczestniczący w rutynowych ćwiczeniach, spadł tuż po starcie i uderzył w magazyn na końcu pasa startowego.

Dziura w dachu

Na filmie lokalnej stacji telewizyjnej KCAL-TV widać dziurę w dachu dużego budynku i niewielki pożar, wywołany przez rozbity samolot.

Stan pilota, który zdołał się katapultować, nie jest znany. Przedstawiciele amerykańskich Sił Powietrznych przekazali, że został on przetransportowany do miejscowego szpitala w celu diagnostyki.

Agencje podają, że wyniku uderzenia samolotu w magazyn rannych zostało pięć osób. Wcześniej informowano, że nie ma poszkodowanych.

Wypadek w bazie March Air Reserve

Baza March Air Reserve położona jest ponad 100 kilometrów na wschód od Los Angeles. Na co dzień przebywa w niej od 2000 do 6000 żołnierzy i personelu cywilnego.


 

Źródło: reuters, pap, tvn24

 

0 0 vote
Article Rating