Korki i tysiące robotników odśnieżających ulice metropolii – tak wyglądał piątkowy poranek w Moskwie. Obfite nocne opady śniegu sprawiły, że mieszkańcy rosyjskiej stolicy musieli się niemal odkopywać spod śniegu. Tylko od czwartku przybyło go tam 30 cm.

Nocny przyrost śniegu w Moskwie największe problemy wywołał w ruchu drogowym. Kierowcy stali w korkach. Obsługa lotnisk apelowała do podróżnych, żeby wybierali się na nie wcześniej, niż planowali w normalnych warunkach. Same połączenia lotnicze jednak były realizowane raczej zgodnie z rozkładem, niektóre tylko z niewielkimi opóźnieniami.

Piesi: „To czysta zabawa”

Na śnieg nie narzekali za to piesi. – Czy to przeszkadza? Nie, dla odmiany zrobiło się czysto i miło. To prawdziwa rosyjska zima, jak może przeszkadzać? W ruchu na drogach to może być uciążliwe, ale dla pieszych to czysta zabawa – stwierdziła jedna z mieszkanek Moskwy, Olga. 

Pozytywnych głosów było więcej. – Zima to zima, oczywiście są utrudnienia. To nie jest wielka sprawa. Da się to przezwyciężyć, mimo że jestem starszą osobą. To nawet miłe, kiedy śnieży – komentowała Nadieżda, inna mieszkanka miasta.

Dosypie jeszcze więcej

To był pracowity poranek dla służb drogowych. Na ulice wysłano tysiące robotników z misją odśnieżenia miasta. – Jeśli pada śnieg, musimy go usuwać, nieważne, czy trudno nam to zrobić, czy łatwo. Moskwa to Moskwa, nasza stolica i serce – opowiadał Giennadij, jeden z pracowników oczyszczających ulice.

– Tu na Twerskiej jest dużo samochodów, bo to dzielnica z intensywnym ruchem, ale musimy wykonać naszą pracę – dodał.

Prognozy pogody na najbliższe dni przewidują kolejne opady śniegu w stolicy Rosji.

Źródło: Reuters TV, tm
0 0 votes
Article Rating