Zima w Moskwie okazała się jak dotąd rekordowo ciepła: meteorolodzy odnotowują najwyższe o tej porze roku temperatury na przestrzeni całej historii prowadzenia pomiarów. W niedzielę o godz. 10 (godz. 8 czasu polskiego) termometr pokazywał 8 stopni Celsjusza.

Jest to temperatura o 11 stopni przewyższająca normę. Pogoda jest zdumiewająco ciepła. Środek grudnia pod względem pogody klimatycznej jest taki, jak połowa kwietnia – powiedział Roman Wilfand, szef instytutu meteorologicznego Rosgidrometcentr.

Pogoda w Moskwie bije rekordy od dłuższego czasu: 17 października słupek rtęci podniósł się do 6,4 stopni Celsjusza, co również stanowiło wskaźnik najwyższy dla tego dnia.

W ten sposób, jak ogłosili meteorolodzy, pobite zostały rekordy ciepła od 1879 roku, czyli od samego początku prowadzenia obserwacji.

Według ostatnich prognoz również w Nowy Rok, który w Rosji jest najważniejszym świętem w okresie zimowym, pogoda w Moskwie będzie cieplejsza niż zwykle i stolica Rosji pozostanie bez śniegu.

 

 

 

 

Źródło: rmf24, PAP, https://chelorg.com/2017/12/17/warm-weather-in-moscow-broke-the-record-140-year-history-of-meteorological-observations/
0 0 votes
Article Rating