W części Rosji od kilku dni z nieba sypie biały puch. W Moskwie zaspy śnieżne sięgają kilku metrów. Z powodu trudnej pogody w stolicy kraju odwołano ponad 100 lotów.

snieg-w-moskwie-1

W ostatnich dniach w północnej i centralnej Rosji intensywnie pada śnieg. W Moskwie śnieżyce są tak duże, że po odgarnięciu śniegu zaspy mają kilka metrów wysokości. W stolicy poprószyło głównie w sobotę.

snieg-w-moskwie-6

Problemy na drogach

Zimowa aura nie wszystkich cieszy. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wiele jezdni jest śliskich, dochodzi do wypadków drogowych, tworzą się korki. Do wielu stłuczek doszło właśnie w samej Moskwie, gdzie śnieżna aura powoduje również to, że chodniki pokryte są lądem.

W Moskwie w sobotę odwołano ponad 100 lotów w związku z trudną sytuacją pogodową.

snieg-w-moskwie-5

Ostrzeżenia

Rosyjskie Ministerstwo do Spraw Nadzwyczajnych podwaja służby odpowiadające za bezpieczeństwo w regionach najbardziej dotkniętych śnieżycami, m.in. w mieście obwodowym Włodzimierz i Chakasji – autonomicznej republice w Federacji Rosyjskiej. Władze przestrzegają przed trudnymi warunkami na drogach w tych regionach.

snieg-w-moskwie-3

Różnica temperatur

Temperatura powietrza jest znacznie niższa niż zazwyczaj o tej porze roku w tej części kraju. Dla porównania, mieszkańcy południowej Rosji nie mają na co narzekać. Tam jest ciepło i przyjemnie, ponieważ temperatura dochodzi do 25 st. C.

Zimowa aura panuje również w wielu regionach Europy: W Polsce, Słowacji a nawet w Chorwacji.

 snieg-w-moskwie-2
0 0 vote
Article Rating