Mieszkańcom wsi Otradnienskoje położonej w głębi syberyjskich pustkowi spadły na głowę kosmiczne śmieci. Na polu obok wioski ludzie znaleźli sporych rozmiarów metalowy cylinder i zaczęły się spekulacje: czy to część rakiety, UFO, a może satelita…

Metalowy cylinder znaleziony we wsi Otradnienskoje

Rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos w wydanym komunikacie twierdzi, że znalezisko nie ma żadnego związku z ich działalnością. Zdecydowano jednak o wysłaniu na miejsce specjalistów. Ale to mieszkańców wioski nie uspokoiło. Wezwali miejscową policję, bojąc się, że tajemnicze znalezisko może być radioaktywne. Policja po zbadaniu orzekła, że niebezpieczeństwa nie ma i zabrała „kosmiczne śmieci ” na posterunek, gdzie czekają na przyjazd specjalistów.

 

W rosyjskiej prasie pojawiły się spekulacje, że może chodzić o szczątki satelity „Meridian”, której próba wystrzelenia na orbitę w grudniu ubiegłego roku zakończyła się klęską.

W nowosyberyjskim obwodzie „kosmiczne śmieci” spadają często, bo niedaleko znajduje się granica z Kazachstanem i kosmodrom Bajkonur, ale wcześniej fragmenty kosmicznych obiektów nie spadały tak blisko zamieszkałych rejonów.

 

Źródło: kp.ru, rmf24.pl
0 0 votes
Article Rating