Mężczyzna otworzył w czwartek wieczorem ogień do policjantów w centrum Moskwy. Jeden z funkcjonariuszy został ranny – poinformowała przedstawicielka Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Julia Iwanowa.

Jak podała moskiewska policja, do ataku doszło około godziny 20 czasu lokalnego.

– Według ustaleń śledztwa, w czwartek wieczorem mężczyzna w alei Siwcew Wrażek bez przyczyny otworzył ogień w kierunku przechodzących obok funkcjonariuszy policji, którzy wykonywali obowiązki służbowe – powiedziała Iwanowa.

 

Napastnik nie żyje

Według rzeczniczki policjanci odpowiedzieli użyciem broni służbowej. Jeden z nich został ranny. Jak przekazała agencja RIA Novosti funkcjonariusz został trafiony w nogę, a obrażenia, jakich doznał, nie zagrażają jego życiu.

Napastnik natomiast, jak podała agencja ITAR-TASS, „zmarł w wyniku rany postrzałowej w głowę”.

Wcześniej Iwanowa informowała, że „przestępca został rozbrojony i przetransportowany ze zranieniem do placówki medycznej”.

Tożsamość mężczyzny została ustalona. – To 31-letni Renat Kunaszew, urodzony w jednej z wiosek rejonu baksańskiego Kabardyno-Bałkarii – napisała ITAR-TASS, powołując się na swoje źródła w służbach.

Motywy działania napastnika nie są jasne.

Mężczyzna mógł być pod wpływem narkotyków.

– Zachowywał się dziwnie. Jego zachowanie wynikało być może z użycia środków psychoaktywnych, np. narkotyków – dodała agencja.

Relacje świadków

Naoczni świadkowie powiedzieli dziennikarzowi ITAR-TASS, że słyszeli kilka wystrzałów.

– Znajdowałem się w domu nr 43, gdy usłyszałem trzy trzaski. Potem zdałem sobie sprawę, że to policjanci strzelają do mężczyzny, który ich zaatakował – mówił jeden ze świadków.

Inny powiedział, że jechał samochodem, gdy usłyszał dwa wystrzały, po czym zobaczył leżącego na asfalcie mężczyznę w ubraniu cywilnym.

 

 

 

Źródło: PAP, Interfax, AP, tvnmeteo, https://www.kremlinpost.com/2018/08/23/shooter-down-after-firing-at-police-near-embassy-in-central-moscow/
0 0 votes
Article Rating