Pierwszy dzień meteorologicznej wiosny zaskoczył mieszkańców Moskwy zdecydowanie zimową szatą. Śnieg wrócił tam po około dwóch tygodniach słonecznej, niemal wiosennej pogody. Oprócz tego na najbliższe dni synoptycy zapowiadają ochłodzenie – nawet poniżej -19 st. C.

Solidna warstwa świeżego śniegu, jaką zastali w piątek rano mieszkańcy Moskwy, to efekt ciągłych nocnych opadów, które utrzymały się także rano. Śnieg padał dużymi, mokrymi płatkami, bo temperatury oscylowały wokół zera. Trzeba było chwycić za szufle, żeby odśnieżyć podjazdy i chodniki. Na ulicach od rana pracowały służby.Było wiosennie

Mieszkańcy miasta mogli się nieco odzwyczaić od zimowych warunków, bo przez ostatnie kilkanaście dni cieszyli się bardziej wiosenną aurą. Zmiana pogody jednak ich nie przestraszyła. Niektórzy z nich podkreślali, że nawet przy ochłodzeniu jest cieplej niż podczas wcześniejszych zimowych miesięcy.

Mróz też wróci

– Nie podoba mi się ta pogoda, ale przynajmniej jest ciepło, nawet mimo wilgoci – skomentował jeden z przechodniów, Anton. – Nie jest tak zimo, myślałem, że będzie bardziej. A teraz w śniegu wygląda to jak Włochy – stwierdził włoski turysta Rodolfo.

Śnieg to nie wszystko. Na najbliższe dni synoptycy zapowiedzieli mocne ochłodzenie. W weekend temperatura ma spaść poniżej -19 st. C.

Źródło: Reuters TV, tm
0 0 votes
Article Rating