Badacze z rosyjskiej stacji meteorologicznej żyją w ogromnym strachu. Przed ich budynkiem krąży pięć dorosłych niedźwiedzi polarnych, których nie da się niczym spłoszyć.

Rosja - Niedźwiedzie polarne sterroryzowały rosyjskich naukowców ze stacji meteorologicznej na wyspie Wajgacz -2

Dwie panie meteorolog i inżynier obecnie przebywają w budynku stacji meteorologicznej Fiodorow na wyspie Wajgacz w północnej Rosji. I mają duży problem.

Rosja - Niedźwiedzie polarne sterroryzowały rosyjskich naukowców ze stacji meteorologicznej na wyspie Wajgacz -1

Agresywne niedźwiedzie czyhają na ludzi

W pobliżu niebezpiecznie często zaczęły bywać niedźwiedzie polarne. Są bardzo agresywne, walczą między sobą o pożywienie i – co gorzsza – śpią tuż obok stacji.

Naukowcy powinni dwa razy dziennie robić pomiary morza. Obecność niedźwiedzi uniemożliwia jednak prowadzenie badań. Uczeni nie mają bowiem nic, co mogłoby odstraszyć niebezpieczne drapieżniki. Badacze próbowali przepłoszyć niedźwiedzie racami, jednak okazało się to nieskuteczne, bo te w ogóle się ich nie boją. Wokół stacji nie ma również ogrodzenia, przez co nie można utrzymać zwierząt w bezpiecznej odległości.

Patrol Niedźwiedzi Polarnych WWF poinformował, że jest w stałym kontakcie z pracownikami stacji. Obecnie w przygotowaniu jest plan zaopatrzenia pracowników stacji w sprzęt, który odstraszy niedźwiedzie polarne.

Niedźwiedzie polarne 2

Naturalne środowisko niedźwiedzia polarnego

W Rosji niedźwiedzie polarne można spotkać wzdłuż arktycznego wybrzeża od Murmańska po Półwysep Czukocki na Dalekim Wschodzie. Niedźwiedzie polarne rzadko atakują ludzi. Znane są jednak przypadki śmiertelnych ataków tych zwierząt. Niedźwiedź rzuca się na człowieka zwykle wtedy, gdy jest sprowokowany lub głodny.

 Niedźwiedzie polarne
0 0 votes
Article Rating