Od kilku dni w Soczi panuje śnieżna zima. Miasto jest zasypane, na drogach pracuje wiele pługów śnieżnych. Lotnisko z powodu trudnych warunków pogodowych działało z przerwami.

Soczi zasypał śnieg, który od poniedziałku wieczorem pada bez przerwy. Temperatura powietrza w rejonie wybrzeża w dzień wynosi od -1 do 1 st. C, a nocą spada do -4 st. C. W regionach górskich termometry wskazują nawet dziesięć stopni poniżej zera.

Odśnieżanie dróg

Główna autostrada z Dżubgy do Soczi działa normalnie, a specjalne zespoły, wyposażone w sprzęt do usuwania śniegu, czuwają nad warunkami pogodowymi i są gotowe do pracy. Zaapelowano jednak do kierowców samochodów, aby nie podróżowali – szczególnie na letnich oponach.

We wtorek rano na drogi w mieście i na obrzeża wysłano urządzenia do odśnieżania. Użyto około stu sztuk sprzętu, a pracowało przy tym ponad tysiąc osób. Jednak na drogi nie wyjechało kilka linii autobusowych, z powodu złych warunków na wyżej położonych terenach.

Przerwy w pracy lotniska

W weekend lotnisko w związku z trudnymi warunkami pogodowymi działało z przerwami, od poniedziałku jednak ruch lotniczy odbywa się już bez zakłóceń.

Od dawna w Soczi nie było takiej aury. W tym mieście średnia temperatura roczna wynosi ok. 16 st. C, a lato trwa pięć miesięcy.

 
0 0 votes
Article Rating