Trzęsienie ziemi o sile 6.1 w skali Richtera nawiedziło rosyjski Daleki Wschód. Ziemia zatrzęsła się o 8.10 czasu środkowoeuropejskiego w rejonie Amuru. Epicentrum znajdowało się w odległości 5150 km na wschód od Moskwy i 210 km na północ od chińskiego miasta Heilongjiang – podały amerykańskie służby geologiczne. Rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w Kraju Zabajkalskim poinformowało, że wstrząsy nie spowodowały ofiar w ludziach ani zniszczeń. 

Koncern Transnieft poinformował, że z powodu trzęsienia ziemi na rosyjskim Dalekim Wschodzie wstrzymał dostawy ropy do Chin, a także transport tego surowca koleją do terminalu Kozmino. Ropociąg biegnący z Rosji do Chin nie został jednak uszkodzony i dostawy mają być wznowione jeszcze w piątek.

„Transnieft spodziewa się wstrząsów wtórnych, lecz teoretycznie dostawy mogą zostać wznowione już dziś” – powiedział rzecznik kompanii Igor Diomin. Rurociągiem Wschodnia Syberia-Ocean Spokojny (ang. ESPO) do Chin płynie 300 tys. baryłek ropy dziennie.

Rzecznik powiedział, że wstrzymano też transporty do Kozmina, dokąd wysyła się kolejne 300 tys. baryłek dziennie.

 

Źródło: wiadomosci.wp.pl
0 0 votes
Article Rating