Powietrzne taksówki mają rozładować w Moskwie ogromne korki. Rosyjska stolica to jedno z najbardziej zakorkowanych miast na świecie. W rozwiązaniu problemu pomogą… helikoptery.

Trasa lotu zależy jedynie od woli pasażera. Lecieć możemy nawet do Soczi– mówi Oleg Poljakow, szef jednej z firm oferujących powietrzne taksówki.

Na razie główny kierunek to podmoskiewskie lotniska. Dolecieć można w ciągu 15 minut. Poruszając się tradycyjnym sposobem, można natomiast stracić nawet kilka godzin.

W rosyjskiej stolicy powstanie około 300 lądowisk dla helikopterów. Powietrzna taksówka już teraz w przeliczeniu na jedną osobę kosztuje niewiele więcej niż ta tradycyjna.

Moskwa najbardziej zakorkowanym miastem Europy

W listopadzie raport na temat korków w europejskich miastach opublikowała firma Tom Tom. Moskwa znalazła się w nim na pierwszym miejscu. Drugi był Stambuł, a trzecia Warszawa. Kolejne miejsca przypadły Palermo i Marsylii.

 

Najbardziej przybywa zakorkowanych ulic w Skandynawii. W Sztokholmie w ciągu roku czas przejazdu wydłużył się o jedną trzecią. Niewiele lepiej jest w Kopenhadze.

 

Źródło: PAP, rmf24
0 0 votes
Article Rating