Mieszkańcy regionu obwodu magadańskiego w azjatyckiej części Federacji Rosyjskiej, zmagają się ze skutkami ulewnych deszczy, jakie nawiedziły ten region w środę 23 lipca. Obfite opady doprowadziły do powodzi, która zniszczyła okoliczne domy, drogi i mosty. Lokalna rzeka porwała nawet ze sobą dwa myśliwce.

Rosja - Rzeka porwała dwa rosyjskie Su-15 1

Ogromny cyklon, jaki znalazł się nad regionem w pobliżu Morza Ochockiego spowodował, że w wielu miastach domy zostały zniszczone i podmyte. Rosja - Rzeka porwała dwa rosyjskie Su-15 2Spadło tyle deszczu, że drogi w Magadanie zostały zalane. Transport drogowy był zaś sparaliżowany.

Rosja - Rzeka porwała dwa rosyjskie Su-15 3

Rzeka porwała dwa myśliwe

Zasilona obfitymi opadami miejscowa rzeka wylała w stolicy regionu. Jej nurt był tak silny, że ściągnął i porwał dwa stare i nieużywane sowieckie myśliwce Su-15, które kiedyś zostały postawione obok bloków mieszkalnych.

Również mosty w pobliżu rzeki zostały zniszczone i zalane.

Obecnie trwa usuwanie strat.

Rosja - Rzeka porwała dwa rosyjskie Su-15 4

Jeszcze popada

Według lokalnych meteorologów opady deszczu utrzymają się jeszcze przez najbliższe 3 dni w tym regionie. W najcieplejszym momencie dnia mieszkańcy Magadanu odnotują w czwartek i piątek 16 st. C.

Rosja - Rzeka porwała dwa rosyjskie Su-15 5
0 0 votes
Article Rating