Ponad 500 domów zostało uszkodzonych po silnym trzęsieniu ziemi, które wystąpiło w nocy w Zagłębiu Kuźnieckim – podaje portal Ru-Fact.com. Kilka godzin później, nad ranem, nastąpiły wstrząsy wtórne. Przyczyną trzęsienia mogły być prace górnicze.

 

Wstrząsy pojawiły się w nocy ok. godz. 03.00 moskiewskiego czasu w miejscowości Biełowo w obwodzie kemerowskim w południowo-zachodniej Rosji. Były także odczuwalne w Republice Ałtaju, Tomsku i Nowosybirsku. Zagłębie Kuźnieckie, w skrócie Kuzbas, to region górniczy.

Rosyjskie służby geologiczne z Rosyjskiej Akademii Nauk podały, że epicentrum znajdowało się Kemerowie i miało siłę 7 stopni. Do wstrząsów doszło na głębokości 10 km. 

Jak podaje agencja Ria Nowosti, przyczyną trzęsienia ziemi mogły być prowadzone w okolicy prace górnicze.

Zniszczone osiedle

Lokalne władze podała, że uszkodzonych zostało ponad 500 domów w obwodzie kemerowskim na osiedlu, w którym mieszka około 16 tys. ludzi.

– Służby pracują i sprawdzają domy – badają, które są silnie uszkodzone, a które mniej. Mocne uszkodzenia stropów spowodowały zawalenie ścian. Kominy są uszkodzone praktycznie na wszystkich dachach. Jest prąd, woda. Rano była przerwa w ich dopływie, ale wszystko wróciło do normy – powiedział przedstawiciel rosyjskich władz.

Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych podało, że o godz. 08.00 lokalnego czasu nastąpiły wstrząsy wtórne.

Źródło: Ru-Facts.com, tm
0 0 votes
Article Rating