Jedna osoba zginęła, a pięć zostało rannych w wyniku powodzi w Rostowie nad Donem na południu Rosji. Kataklizm zniszczył dziesiątki samochodów.

Rosja - Ulewy nad Rostowem zamieniły ulice w rzeki -4

Burza i ulewa szalały nad Rostowem w czwartkowy wieczór. Ulicami miasta płynęły rzeki wody, które porywały ludzi i samochody. W tym samym czasie porywisty wiatr łamał gałęzie drzew. O jednym z poszkodowanych wiadomo, że trafił do szpitala w wyniku porażenia prądem, po tym gdy wichura zerwała linię energetyczną.
Rosja - Ulewy nad Rostowem zamieniły ulice w rzeki -6

Utonęła w centrum miasta

Agencja RIA Novosti podała, że zmarłą jest 14-letnia dziewczyna. Do dramatu doszło na głównej ulicy miasta, która po ulewie zamieniła się w groźną, rwącą rzekę.

Dziesiątki aut pod wodą

Straty materialne po nagłej powodzi w Rostowie są ogromne – na ulicach pozostały porwane przez wodę i zniszczone samochody. Meteorolodzy prognozują poprawę pogody w Rostowie w czasie weekendu.

Rosja - Ulewy nad Rostowem zamieniły ulice w rzeki -9 Rosja - Ulewy nad Rostowem zamieniły ulice w rzeki -8 Rosja - Ulewy nad Rostowem zamieniły ulice w rzeki -7 Rosja - Ulewy nad Rostowem zamieniły ulice w rzeki -6 Rosja - Ulewy nad Rostowem zamieniły ulice w rzeki -5 Rosja - Ulewy nad Rostowem zamieniły ulice w rzeki -3 Rosja - Ulewy nad Rostowem zamieniły ulice w rzeki -2 Rosja - Ulewy nad Rostowem zamieniły ulice w rzeki -1

0 0 votes
Article Rating