Puszka szprotek, paczka kaszy gryczanej, zapałki, szare mydło i butelka wódki – to część zestawu przygotowanego na koniec świata. Według Majów ma to nastąpić 21 grudnia. Specjalne paczki sprzedawane są w syberyjskim Tomsku.

Zestaw pierwszej potrzeby z naklejką „Na koniec świata” można kupić w sklepach w syberyjskim Tomsku. Składa się z papierowego identyfikatora, na którym należy wpisać swoje imię, nazwisko oraz informację o przyjmowanych lekach. 

W zestawie jest jeszcze opakowanie kaszy gryczanej, konserwa rybna, malutka buteleczka wódki. Nie zabrakło też takich artykułów jak: notes, ołówek, dwie świeczki, pudełko zapałek, sznurek i szare mydło.

Pakiet kosztuje 890 rubli (ok. 90 zł), a przygotowała go miejscowa firma zajmująca się organizacją wesel i ślubów.

Kontrowersyjny zestaw

Mieszkańcy Tomska są podzieleni w sprawie zawartości zestawu.

– To głupie dołączać do zestawu wódkę. Nigdy nie będzie jej wystarczająco dużo. Jedzenie też jest niepotrzebne. Przecież i tak wszyscy umrzemy – powiedział jeden z mieszkańców Tomska. – Jak dla mnie to zestaw powinien się składać z białego prześcieradła i białych butów, bo w sumie jest bardziej potrzebne w tym szczególnym dniu, jakim jest koniec świata – dodał inny.

Rosyjska specyfika

Kierowniczka sklepu, w którym sprzedawane są zestawy, Yuliana Shchegolyova powiedziała, że do tej pory podobne paczki oferowali tylko Meksykanie. Rosjanom ten pomysł się spodobał i postanowili stworzyć własny zestaw.

Nie wszyscy podzielają jednak entuzjazm pomysłodawców. Rosyjscy urzędnicy twierdzą, że firma nie może w ten sposób sprzedawać wódki i medykamentów.

Źródło: Reuters TV, RIA Novosti, tm
0 0 votes
Article Rating