Rosjanin podejrzany o zabicie sześciorga swoich dzieci i żony, która była w ciąży został ujęty przez policję. W trakcie zatrzymania stawiał opór, został ranny i w ciężkim stanie trafił do szpitala w mieście Kowrow w obwodzie włodzimierskim – podała agencja TASS.

Oleg Belov - Rosja - Zabił sześcioro swoich dzieci i ciężarną żonę

 

O zamordowanie rodziny podejrzewany był 51-letni ojciec Oleg Belov, od wtorku był poszukiwany przez rosyjskie służby.

Do zatrzymania w mieście Kowrow doszło w rezultacie specjalnej operacji policyjnej. Mężczyzna miał stawiać opór i zostać postrzelonym przez siły bezpieczeństwa. Ciężko ranny trafił do szpitala. Lekarze określają jednak jego stan jako stabilny, a według agencji TASS udało się już przesłuchać Belova.

Rosja - Zabił sześcioro swoich dzieci i ciężarną żonę

Makabryczne odkrycie

Gdy w lipcu najmłodsze z jego dzieci przestały pojawiać się na zajęciach, pracownicy przedszkola zawiadomili policję – pisze portal BBC News.

Do ich domu w Niżnym Nowogrodzie zapukała policja, funkcjonariusze musieli jednak wejść do środka przez okno. Wtedy dokonali makabrycznego odkrycia.

W środku znaleźli poćwiartowane ciała szóstki dzieci w wieku od roku do siedmiu lat oraz zwłoki ich matki. Rosyjskie media podają, że kobieta była w ciąży. Wszyscy mieli zostać zabici przy użyciu topora, a ich ciała powkładane do plastikowych worków.

 

Miał stracić prawa do opieki nad dziećmi?

Jak podają lokalne media, mężczyzna należał w przeszłości do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, ale został z niego ekskomunikowany za cudzołóstwo. Rosyjski rzecznik praw dziecka poinformował również, że wszystko wskazuje na to, że żona Belova starała się odebrać mu prawa do opieki nad dziećmi.

Policja z pobliskiego miasta Włodzimierz, skąd pochodził podejrzany, poinformowała, że znalazła też zwłoki innej kobiety, która najpewniej była jego matką.

Niżny Nowogród leży ok. 400 km na wschód od Moskwy, a Włodzimierz w połowie drogi między tymi miastami.

 

Źródło: TASS, dailymail.co.uk, PAP, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating