W środę, 18 marca o 13:09 UTC wystąpiło trzęsienie ziemi w pobliżu Magna w stanie Utah, kilka kilometrów na zachód od Salt Lake City. Według urzędników było to najsilniejsze trzęsienie ziemi od 1992 roku.

Policja powiedziała, że ​​nie było żadnych doniesień o poważnych obrażeniach w Salt Lake City, ale Rocky Mountain Power, główny dostawca energii w regionie, poinformował, że około 55 000 klientów w okolicy zostało pozbawionych prądu.

W promieniu wielu kilometrów od stolicy Utah porcelana grzechotała w szafkach, obrazy spadały ze ścian. Wielu mieszkańców, przebywających w domu z powodu działań mających na celu powstrzymanie wybuchu koronawirusa w całym kraju, nagle stanęło w obliczu nowego zagrożenia – wszystkiego, co mogłoby na nich spaść w ich domach.

Region leży w pobliżu systemu uskoków Wasatch , ale trzęsienia ziemi o tej sile są dość rzadkie, powiedział Don Blakeman, geofizyk z US Geological Survey.

Powiedział, że ostatni raz trzęsienie ziemi o podobnej sile uderzyło w obszar Salt Lake City w 1962 r., Kiedy miało miejsce trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,0. Agencja Zarządzania Kryzysowego w Utah porównała środowe trzęsienie ziemi do podobnej siły w 1992 r., Która uderzyła w pobliżu St. George na południu stanu.

Średniej siły oddziaływania magnetyczne wystąpią między 18-24 marca

 


 

W Indonezji ziemia zatrzęsła się o 17:45 UTC, a wstrząsy miały magnitudę 6.3.
Hipocentrum wystąpiło na głębokości 17.6 km.

Źródło USGS, nytimes.com

 

0 0 votes
Article Rating