W 2,5 sekundy do 100 kilometrów na godzinę rozpędzi się nowy Model S – przechwala się Tesla Motors. Dzięki temu auto będzie jednym z trzech najszybszych na świecie, a na pewno najszybszym masowo produkowanym samochodem.

Samochód elektryczny Tesla Model S P100D -2

Nowa Tesla zaprezentowała właśnie jeden z najszybszych dostępnych elektrycznych samochodów. Firma podaje, że Model S P100D przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,5 sekundy. W ten sposób samochód jest w stanie pozostawić w tyle wiele supersamochodów.

Samochód elektryczny Tesla Model S P100D -3

To wszystko dzięki nowemu akumulatorowi o pojemności 100 kWh, który dostarcza zasilanie do dwóch silników elektrycznych umieszczonych przy obu osiach. Do tego zasięg auta z nowymi bateriami, na pełnym ładowaniu nawet 613 kilometrów.

Samochód elektryczny Tesla Model S P100D

Większa bateria będzie też dostępna w Modelu X –  dzięki temu model będzie przyspieszał do 100 km/h w 2,9 sekundy i na jednym ładowaniu pokona ok 500 km. W tym wypadku korporacja Elona Muska chwali się, że to jednocześnie najszybszy SUV świata, który zmieści nawet siedem osób.

 

Konkurencja?

W ten sposób auto konkuruje – jeżeli chodzi o osiągi – z Porsche 918 Spyder i Ferrari LaFerrari. I choć europejscy konkurenci mają porównywalne osiągi, to biorąc pod uwagę pozostałe kryteria, to auto z Tesla Motors wychodzi na prowadzenie.

Po pierwsze w obszarze ceny: konkurenci na samym starcie zostaną zdeklasowani. Model S z nowym pakietem baterii będzie kosztował ok. 134 tyś. dolarów (511 tyś. złotych), zamiast 850 tyś. (3,25 mln złotych) za hybrydę ze Stuttgartu lub nawet 1,42 mln dolarów (prawie 5,5 mln złotych) za spalinowo-elektryczne auto z Maranello.

Po drugie Teslę może kupić każdy. LaFerrari i 918 Spyder to auta wyprodukowane odpowiednio w ilości 499 i 918 egzemplarzy, które zostały sprzedane na pniu, prawdopodobnie zanim pierwszy zjechał z linii produkcyjnej. Do tego trafią tylko do wybranych klientów, którzy przeszli weryfikację.

No i jeszcze jeden mały szczegół. Do samochodów produkowanych w Europie wejdą zaledwie dwie osoby. A do Tesli Model P100 wejdzie pięć.

 

Źródło: tvn24bis.pl
0 0 vote
Article Rating