Samolot linii American Airlines, który leciał z Korei Południowej do Stanów Zjednoczonych, został przekierowany do Japonii, kiedy po groźnych turbulencjach kilku pasażerów i członków załogi zostało rannych.

Samolot linii American Airlines z 255 osobami na pokładzie wleciał w silną burzę nad Japonią

 

Przyczyną groźnych turbulencji była wtorkowa intensywna burza nad Japonią. To właśnie w jej trakcie wstrząsnęło kabiną samolotu, który wiózł pasażerów z Korei Południowej do Stanów Zjednoczonych. Jak informują dziennikarze CNN, burza „spowodowała obrażenia, które zmusiły załogę do zawrócenia i wylądowania w Japonii„.

Silne turbulencje

W ręce personelu medycznego trafiło łącznie czternaście osób. – Czterech pasażerów i jeden członek załogi został przetransportowany do szpitala – powiedziała Andrea Huguely, rzeczniczka prasowa linii American Airlines.

Samolot i pasażerowie, którzy nie wymagają hospitalizacji, zostaną w Japonii do środy. – Zostali zakwaterowani w hotelach. W środę będziemy kontynuować podróż do Dallas-Fort Worth – powiedziała rzeczniczka. – Ale do tej pory nasz zespół w Tokio będzie nadal udzielać niezbędnego wsparcia, aby dbać o naszych pasażerów i załogę – dodała.

Na pokładzie Boeinga 777 leciało 240 pasażerów i piętnaście osób z załogi.

Burza, która spotkała maszynę w locie, cały czas trwa nad Japonią. Meteorolodzy informują o silnych zamieciach i zawiejach śnieżnych w północnej i zachodniej części kraju.

0 0 votes
Article Rating