Wadliwe baterie w modelach Samsung Galaxy Note 7 to nie tylko problem samych użytkowników. Po tym, jak koreański producent wezwał wszystkich posiadaczy swojej najnowszej słuchawki do niezwłocznej wizyty w serwisie, koreańska giełda zareagowała dość brutalnie.

samsung-stracil-na-wartosci-26-mld-dolarow-z-powodu-wadliwych-akumulatorow-w-modelu-galaxy-note-7-4

Jak podaje serwis Factset, zajmujący się analizą danych finansowych, firma Samsung na aferze z Galaxy Note 7 straciła 26 miliardów dolarów ze swojej wartości rynkowej. Na piątkowym zamknięciu giełdy w Płd Korei, akcje Samsunga spadły o 6,9%.

samsung-stracil-na-wartosci-26-mld-dolarow-z-powodu-wadliwych-akumulatorow-w-modelu-galaxy-note-7-1

Przed odkryciem usterki w nowych Note’ach, do sklepów wysłano ich 2,5 miliona egzemplarzy – serwis tak dużej liczby urządzeń z pewnością nie spodobał się inwestorom. Firma Samsung, żeby nieco uspokoić nastroje ogłosiła nawet, że wicedyrektor Jey Y. Lee oficjalnie przejmie obowiązki swojego ojca i przejmie kierownictwo nad całą firmą.

samsung-stracil-na-wartosci-26-mld-dolarow-z-powodu-wadliwych-akumulatorow-w-modelu-galaxy-note-7-3

To jednak nadal może okazać się zbyt mało, żeby wrócić do starych, dobrych czasów, przed awaryjnym Notem 7. W samych Stanach Zjednoczonych odnotowano już 70 przypadków ekstremalnego przegrzania się Galaxy Note 7 – Samsung opracował już rozwiązanie tego problemu i wkrótce wymieni wszystkie wadliwe urządzenia, jednak może okazać się, że aby odzyskać zaufanie konsumentów, będzie musiał pokazać następcę Note’a 7 o wiele szybciej, niż było to planowane.

samsung-stracil-na-wartosci-26-mld-dolarow-z-powodu-wadliwych-akumulatorow-w-modelu-galaxy-note-7-5 samsung-stracil-na-wartosci-26-mld-dolarow-z-powodu-wadliwych-akumulatorow-w-modelu-galaxy-note-7-2

 

Źródło: chip
0 0 votes
Article Rating