Most nad cieśniną Golden Gate został przysłonięty wyjątkowo gęstą mgłą. Najczęściej takie widoki można podziwiać w okresie od czerwca do sierpnia.

Jeden z najbardziej charakterystycznych mostów na świecie zatonął we mgle. Przyspieszone nagranie z cieśniny Golden Gate pokazuje, jak niesamowitymi widokami mogą cieszyć się mieszkańcy San Francisco.

Najczęściej podobne zjawiska występują w okresie od czerwca do sierpnia. Tym razem zderzenie wilgotnego pacyficznego powietrza z chłodnym październikowym kalifornijskim powietrzem także przyniosło podobny efekt.

Narażony na trzęsienia

Most budowano ponad cztery lata, jego długość to 2737 metrów. Do eksploatacji został oddany w 1937 roku. Kosztował 27 milionów dolarów. Szacuje się, że miesięcznie przejeżdża po nim 3,4 miliona pojazdów.

Most Golden Gate narażony jest na częste trzęsienia ziemi. Do najsilniejszego doszło w 1989 roku. Trzęsienie miało magnitudę 7,1 stopnia w skali Richtera. Od momentu oddania do użytku most był zamknięty jedynie trzy razy, zawsze z powodu silnych porywów wiatru.


 

Źródło: CNN
0 0 votes
Article Rating