Setki mieszkańców regionu San Martin na północy Peru zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów. W środę ulewne deszcze spowodowały wystąpienia rzek z koryt.

San Martin, Peru - Ulewne deszcze doprowadziły do powodzi -8

Instytut Obrony Cywilnej w Peru poinformował o zniszczeniach, które dotknęły pięciu miejscowości w regionie San Martin. W Picota, Mariscal Caceres, Huallaga, Rioja i Moyobamba musiało zostać opuszczonych przez mieszkańców 247 domów.
San Martin, Peru - Ulewne deszcze doprowadziły do powodzi -9

Powódź przyszła nagle

Fala powodziowa przyszła w nocy, niszcząc domy, zabijając zwierzęta. Pustoszyła wszystko co znalazło się na drodze.

– Straciliśmy zwierzęta. Wszystko, co mieliśmy, przepadło. Nic się nie udało uratować – powiedział Dior Armas, jeden z powodzian.

Setki domów jest uszkodzonych. Przelały się tamy, zalewając okoliczne drogi, domy i wioski. Eksperci informują, że za ekstremalną pogodę odpowiada El Nino, które jest rekordowo silne.

San Martin, Peru - Ulewne deszcze doprowadziły do powodzi -4

Czym jest El Nino

El Nino to zjawisko pogodowe, które występuje, kiedy temperatura oceanu na wschodnimPacyfiku, w pobliżu Ameryki Południowej, rośnie na skutek zmiany kierunku wiatru, tworząc efekt domina na całym świecie, ze względu na ilość ciepła uwalnianego do atmosfery.

San Martin, Peru - Ulewne deszcze doprowadziły do powodzi -11 San Martin, Peru - Ulewne deszcze doprowadziły do powodzi -10 San Martin, Peru - Ulewne deszcze doprowadziły do powodzi -7 San Martin, Peru - Ulewne deszcze doprowadziły do powodzi -6 San Martin, Peru - Ulewne deszcze doprowadziły do powodzi -5 San Martin, Peru - Ulewne deszcze doprowadziły do powodzi San Martin, Peru - Ulewne deszcze doprowadziły do powodzi -3 San Martin, Peru - Ulewne deszcze doprowadziły do powodzi -2

0 0 votes
Article Rating