Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych w związku z zabójstwem dziennikarzy, do którego doszło we wtorek w Dominikanie. Dziennikarze zostali zastrzeleni podczas prowadzenia transmisji na żywo w internecie.

Jak poinformowała dominikańska policja, do zabójstwa doszło we wtorek w San Pedro de Macoris na wschód od stolicy Dominikany – Santo Domingo.

Motyw zabójstwa nieznany

Dziennikarze, prezenter Luis Manuel Medina i producent radiowy Leo Martinez, prowadzili transmisję radiową na żywo, nadawaną jednocześnie na Facebooku. Do ich studia w pewnym momencie wtargnął napastnik i otworzył ogień z broni palnej.

W czasie transmisji, jak poinformowało BBC, słychać jak audycję przerywają strzały, a także kobietę, która w panice zaczęła krzyczeń „Strzały, strzały, strzały!”. Według lokalnych władz, kobieta ta również została ranna i musiała przejść operację.

Zatrzymani mężczyźni nie usłyszeli jeszcze zarzutów, a według służb bezpieczeństwa na razie nie jest znany motyw zabójstwa. – Śledztwo rozpoczęło się i będziemy się starać, wykorzystując wszystkie nasze siły, odkryć prawdę – powiedział prokurator generalny Jean Rodriguez.

Jak przypomniała agencja Reutera, to nie pierwsze tego typu zabójstwo. W sierpniu 2015 roku dwóch amerykańskich dziennikarzy zostało zastrzelonych w trakcie prowadzenia transmisji telewizyjnej na żywo w stanie Wirginia.

0 0 votes
Article Rating