Po gigantycznej ulewie rzeka błota i kamieni porwała turystów w miejscowości San Vito di Cadore w północnych Włoszech. Zginęły co najmniej trzy osoby.

San Vito di Cadore, Włochy - Po ogromnej ulewie rzeka błota i kamieni porwała turystów -5

 

Lawina zeszła we wtorek w godzinach popołudniowych, jednak ciała porwanych osób udało się odnaleźć dopiero w środę. Wśród ofiar jest turysta z Polski oraz 14-latka z Czech. Polak zginął na oczach swojej żony. Kobieta jest wstrząśnięta.

Jedna osoba wciąż jest zaginiona. Na miejscu cały czas pracuje straż pożarna. Rzeka błota zmiotła także samochody zaparkowane w pobliżu wyciągu krzesełkowego. Wraki pojazdów znaleziono w korycie rzeki, kilkadziesiąt metrów dalej.

Region Wenecji Euganejskiej, w którym doszło do zdarzenia, nawiedzają ostatnio ekstremalne zjawiska pogodowe. Niedawno przez rejon przeszła trąba powietrzna.

San Vito di Cadore, Włochy - Po ogromnej ulewie rzeka błota i kamieni porwała turystów -1 San Vito di Cadore, Włochy - Po ogromnej ulewie rzeka błota i kamieni porwała turystów -6 San Vito di Cadore, Włochy - Po ogromnej ulewie rzeka błota i kamieni porwała turystów -4 San Vito di Cadore, Włochy - Po ogromnej ulewie rzeka błota i kamieni porwała turystów -3 San Vito di Cadore, Włochy - Po ogromnej ulewie rzeka błota i kamieni porwała turystów -2

Źródło: Radio ZET/PAO/PAP/EM
0 0 votes
Article Rating