Jak obiecuje producent, wysoka wydajność karty (oznaczenie C10, czyli gwarantowany minimalny transfer rzędu 10 MB/s) da sobie radę przy nagrywaniu materiału Full HD, a nawet 4 K, oferowane przez najnowsze topowe smartfony Samsunga (S5) i Sony (Z2). I właśnie dla smartfonów i tabletów przeznaczony jest nowy nośnik.

128 GB pozwoli na zapisanie naprawdę dużej ilości danych, chociażby około 16 godzin filmu Full HD, 7500 piosenek albo 3200 zdjęć. Na dodatek karta jest dwukrotnie szybsza od dotychczas produkowanych nośników Micro SD.

Zaawansowana karta SanDisk Ultra microSDXC 128 GB zmieni sposób, w jaki użytkownicy korzystają ze swoich urządzeń — mówi Stuart Robinson, dyrektor ds. technologii podzespołów do telefonów w Strategy Analytics. — Niewystarczająca pojemność pamięci zmuszała dotychczas użytkowników do zapisywania treści w różnych urządzeniach. W tym kontekście karta microSD 128 GB zdobędzie popularność i stanie się preferowanym nośnikiem wymiennym, zapewniającym szybki, niezawodny dostęp do własnego archiwum.
Wraz z kartą zadebiutowała ulepszona wersja aplikacji SanDisk Memory Zone App, pozwalająca na efektywniejsze porządkowanie, optymalizowanie i archiwizowanie danych ze smartfonów z systemem Android. Składnikiem aplikacji jest nowa funkcja OptiMem, która umożliwia przesyłanie starszych zdjęć i filmów z pamięci urządzenia z systemem Android na kartę Micro SD.

 

Co ciekawe, nowa 128-gigabajtowa karta Micro SDXC SanDisk Ultra jest 1000 razy pojemniejsza od pierwszej karty pamięci microSD o pojemności 128 MB, wprowadzonej w 2004 roku. Oznacza to, że jakościowy wzrost pojemności dokonał się w niespełna dekadę! Aby uzyskać 128 GB na wymiennej karcie Micro SD, firma SanDisk opracowała własną metodę nakładania 16 warstw pamięci o grubości kilkakrotnie mniejszej od włosa.

Technologia wykorzystana na karcie Ultra Micro SDXC 128 GB doskonale wpisuje się w oczekiwania użytkowników sprzętu mobilnego i pokazuje, że SanDisk wysoko stawia kwestie mobilności — mówi Christopher Chute, dyrektor działu badawczego Worldwide Digital Imaging w IDC. — Znaczne zwiększenie pojemności karty Micro SD, która jest mniejsza od paznokcia, całkowicie zmienia sytuację i zwiększa zakres zastosowań urządzeń mobilnych. Karta Ultra Micro SDXC 128 GB uwalnia użytkowników od ciągłych obaw dotyczących ograniczeń pojemności.

Karty pamięci SanDisk Ultra Micro SDHC i Micro SDXC są już dostępne w wersjach o pojemności od 8 GB do 128 GB. Ceny nie zostały na razie podane.

Źródło: chip.pl

0 0 votes
Article Rating