Dwa razy pojemniejsza niż poprzednia rekordzistka. Western Digital ujawnił dzisiaj nową kartę pamięci SDXC przejętej przez niego marki SanDisk o pojemności aż 1 TB. Do tej pory takie wartości kojarzyły się głównie z dyskami twardymi, więc trzeba przyznać, że osiągnięcie jest znaczące. W chwili obecnej nie można jednak zakupić tego produktu i nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

sandisk-karta-sd-1-tb

Jak twierdzi Dinest Bahal z SanDisk: „16 lat temu jako pierwsi zaprezentowaliśmy kartę SD o pojemności 64 MB, a dzisiaj jesteśmy w stanie udostępnić aż 1 TB”. Nowy produkt sygnowany słynną marką został zaprezentowany na imprezie Photokina, a sama karta kierowana będzie właśnie dla fotografów i użytkowników kamer cyfrowych oraz dronów wyposażonych w kamery.

Obecnie najpojemniejsze karty SD mogą zaoferować 512 GB miejsca na dane. Są one przy tym oczywiście bardzo drogie. Model SanDisk Extreme Pro SDXC 512 GB należący do tej samej serii co terabajtowa konstrukcja kosztuje około 350 euro. Powinniśmy się więc spodziewać, że nowy model będzie naprawdę bardzo drogi. Nie jest niestety jasne, jaką wydajnością będzie mogła pochwalić się karta. Można założyć, że nie będzie ona raczej niższa niż dla edycji 512 GB, która osiąga około 95 MB/s.

 

Źródło: PcLab
0 0 votes
Article Rating