W niedzielę potężny aligator wprawił w osłupienie graczy na polu golfowym w Savannah w stanie Georgia. Zwierzę wyłoniło się z pobliskiego buszu i spokojnie przeszło przez teren.

Prawie trzymetrowy aligator przerwał mecz golfa na polu w miejscowości Savannah w stanie Georgia. Jeden z golfistów opublikował film, na którym widać jak gad przemierza teren do gry, odpoczywa przy dołku oraz dociera do sadzawki z wodą.

„Jak dinozaur”

Ed Vance, jeden z golfistów powiedział, że ruchy zwierzęcia przypominały mu wizualizację poruszającego się dinozaura. Dodatkowo, miał podobne wrażenia słuchowe. – To brzmiało tak, jak mógłbyś wyobrażać sobie dźwięki wydawane przez dinozaura – stwierdził świadek.

Pozostali golfiści również byli pod wrażeniem. – Stary, to potwór. Spójrz na jego rozmiar! – mówili do siebie. Inny golfista krzyknął, że nigdy nie widział czegoś takiego na polu golfowym.

Jak powiedzieli golfiści, zwierzę prawdopodobnie było bardzo spragnione, ponieważ zdawało się nawet nie widzieć towarzystwa. Spokojnie szedł po terenie, przystanął na krótki odpoczynek, po czym doczłapał się do pobliskiego źródła wody. – Zdawało mi się, że wcale nas nie dostrzegł, chciał po prostu dotrzeć do stawu – stwierdził Vance.

Niebezpieczne

Współcześnie żyją tylko dwa gatunki aligatorów – amerykański i chiński. Są wyposażone w bardzo silny ogon, który stanowi jednocześnie narzędzie obrony, jak i napęd podczas pływania. Ich pysk jest tak zbudowany, aby oczy, uszy i nozdrza wystawały ponad powierzchnię wody, podczas gdy reszta ciała jest zanurzona. Aligatory są drapieżnikami, polują na ssaki, ryby, płazy, ptaki oraz na inne gady.

Aligator amerykański zamieszkuje głównie tereny podmokłe w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Według Czerwonej Księgi Zagrożonych Gatunków kwalifikują się do kategorii najmniejszej troski.


 

 

Źródło: geek.com, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating