Włóż swojego iPhone’a do mikrofalówki na minutę – to pozwoli na szybkie naładowanie urządzenia. Setki internautów nabrało się na żart anglojęzycznego portalu 4chan. Na akcję w sieci zareagowała firma Apple.

Setki internautów uwierzyło portalowi 4chan 1

Informacja, że iPhone’a można błyskawicznie naładować przez wsadzenie go do mikrofalówki pojawiła się kilka dni temu. Już kilkanaście minut później pojawiły się w sieci zdjęcia i komentarze, zamieszczone przez oburzonych internautów.

Część z nich faktycznie zdecydowała się wsadzić smartfony na kilka minut do mikrofalówki. Kończyło się to najczęściej niewielkim pożarem i masą dymu.

Setki internautów uwierzyło portalowi 4chan 2

Ten okrutny żart pojawił się w anglojęzycznym serwisie 4chan. Opracowano nawet specjalnie wyglądającą reklamę, w której napisano, że dzięki nowej wersji systemu iOS8 możliwe jest ładowanie telefonu w kuchence mikrofalowej. Aplikację na potrzeby żartu nazwano „Wave” (fala – red.) i miała się ona uaktywniać automatycznie po zaktualizowaniu systemu.

Kawał stał się tak popularny w sieci, że zareagowała na niego firma Apple i policja z Los Angeles.

„Słyszałeś o #AppleWave? To żart, który zniszczy wasz telefon!! Pomóżcie rozpowszechnić tę wiadomość” – napisał Apple na Twitterze. Niestety, informacja pojawiła się dla niektórych zbyt późno. Świadczą o tym zdjęcia, które pojawiły się na portalu społecznościowym.

Setki internautów uwierzyło portalowi 4chan 3
Źródło: rmf24.pl
0 0 vote
Article Rating