Ulewne deszcze przeszły nad północnymi regionami Korei Południowej. W Seulu, który jeszcze nie tak dawno doświadczał suszy, doszło do katastrofalnych osunięć ziemi, które uwieczniono na wideo.

Rekordowe opady deszczu przechodzą nad Koreą Południową. W stolicy, Seulu, oraz w mieście Chuncheon oddalonym na północ, doszło do powodzi i osunięć ziemi.

Lawinisko przeszukiwane jest przez blisko pół tysiąca strażaków. Do tej pory z błota i kamieni wydobyto ciała 13 osób.

Byli to głównie studenci uczestniczący w wolontariacie, którzy przebywali w domku letniskowym zrujnowanym przez lawinę ziemną.

Do osunięć ziemi doszło także w samym Seulu, gdzie na górze Umyeon śmierć poniosło 16 osób. W północnej części miasta zginęły kolejne osoby.

Łączny bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do 53, jest też 14 zaginionych i dziesiątki rannych, niektórzy bardzo ciężko.

Pod wodą znalazło się wiele ulic, domy, budynki użyteczności publicznej i zakłady pracy. Strażacy odprowadzają wodę, ale osuszanie zajmie im jeszcze wiele godzin.

Na rejon południowokoreańskiej stolicy spadło już 430 litrów wody na metr kwadratowy ziemi i wszystko wskazuje, że to jeszcze nie koniec ulew.

O skali i zagrożeniu wynikającym z osunięć ziemi możemy się przekonać oglądając poniższy film. Widoczna jest na nim lawina ziemi, błota i kamieni, która zeszła w Seulu.

 

 

 

Źródło: dunya.milliyet.com.tr, jn.pt, twojapogoda.pl
0 0 votes
Article Rating