W Seyne-sur-mer na południu Francji aresztowano kobietę, która raniła nożem dwie osoby przy kasie w supermarkecie. Atakując krzyczała „Allach jest wielki”.

Kobieta zaatakowała nożem klienta sklepu, raniąc go w klatkę piersiową; trzeba go było hospitalizować – powiedział prokurator Bernard Marchal, potwierdzając informacje lokalnego dziennika „Nice-Matin”. Lekko ranna została również kasjerka. Do zdarzenia doszło w niedzielę, o 10:20 czasu lokalnego.

To najwyraźniej izolowany fakt, osoba ze sprawdzonymi zaburzeniami psychiatrycznymi – zauważył Marchal, stwierdzając, że „nie wyklucza to radykalizmu”.

Ataku dokonała kobieta, która wcześniej nie była notowana przez policję. W sprawie napaści wszczęto dochodzenie.

Istnieje domniemanie zamachu i przestępstwa o podłożu terrorystycznym – powiedział prokurator.

Po południu trwało poszukiwanie domu kobiety, m.in. po to, by ocenić, czy „ma ona powiązania z Daesh” (arabski akronim Państwa Islamskiego).

Nie wiemy jeszcze, czy te fakty zaliczyć do aktów terrorystycznych. W każdym razie doszło do sterroryzowania człowieka, który niczego się nie domagał. Został on napadnięty przy kasie supermarketu – powiedział prokurator.

 

 

 

Źródło:  rmf24, Reuters, https://www.bfmtv.com/police-justice/la-seyne-sur-mer-une-femme-blesse-deux-personnes-au-cutter-en-criant-allahou-akbar-1472752.html

 

 

Zbliżają się silne oddziaływania magnetyczne oraz dziura koronalna na Słońcu

0 0 votes
Article Rating