Wykryto niewielkie fale tsunami po podwodnym trzęsieniu ziemi o magnitudzie 7, które nawiedziło w poniedziałek rano czasu lokalnego okolice Nowej Kaledonii na Oceanie Spokojnym – poinformował Reuters.

Po podmorskim trzęsieniu ziemi o magnitudzie 7, które nawiedziło wyspy leżące na Oceanie Spokojnym: Nową Kaledonię i Vanuatu, zaobserwowano fale tsunami na tych terytoriach – poinformowało Pacyficzne Centrum Ostrzeżeń o Tsunami (Pacific Tsunami Warning Center).

Mogły one dochodzić do wysokości jednego metra w części Nowej Kaledonii. Nieco mniejsze fale odnotowano w Vanuatu.

Według informacji przekazanych przez Pacyficzne Centrum Ostrzeżeń o Tsunami poziom morza może się wahać w ciągu najbliższych kilku godzin. Aktualnie nie ma już zagrożenia.

 

Trzęsienie odczuwalne na lądzie

Do podmorskiego trzęsienia ziemi o magnitudzie 7 doszło w odległości 82 kilometrów na wschód od Wysp Lojalności stanowiących część Nowej Kaledonii o godzinie 9.43 czasu lokalnego, w poniedziałek. Początkowo jego magnitudę określano jako 7.3.

– Trochę się boimy. Mieliśmy trzęsienie ziemi poprzedniej nocy, a dzisiejsze było dość duże – mówił Wayan Rigault, kierownik do spraw komunikacji w jednym z hoteli na wyspie Mare. Dodał, że nie odnotowano żadnych szkód, ale hotelowi goście byli przygotowani na ewentualną ewakuację.

Nowa Kaledonia jest położona 1400 km na wschód od Australii i 1500 km na północny zachód od Nowej Zelandii.

 

Źródło: PAP, tvn24, Reuters
0 0 votes
Article Rating