Superjacht GO wart 65 milionów funtów po awarii komputera uderzył w molo luksusowego karaibskiego klubu jachtowego, powodując „bardzo poważne” szkody.

Superjacht o turkusowym kadłubie o długości 72 metrów należy do 79-letniego potentata soku Capri Sun Hansa Petera Wilda, którego wartość według Forbesa wynosi 2 miliardy funtów, nie jest jeszcze jasne, czy był w tym czasie na pokładzie.

Nagranie pokazuje superjacht GO – z lądowiskiem dla helikopterów, siłownią, łaźnią parową, basenem i własnym szpitalem na pokładzie – w środę 24 lutego zniszczył drewniany pomost i betonową ścianę doku w zatoce Simpson Bay na Sint Maarten.

Nie wiadomo jeszcze, ile może kosztować naprawa statku i doku, ale kierownik klubu jachtowego zasugerował, że naprawy mogą potrwać miesiące.

Kapitan jachtu próbował opuścić Simpson Bay Lagoon z miejsca postoju w Ile de Sol Marina o godzinie 10:15 w środę, kiedy doszło do wypadku.

Zdjęcia pokazują duże wyżłobienie w burcie jachtu, który należało odholować z powrotem do miejsca postoju w marinie.

Po awarii komputera dwukrotnie uderzył w stację dokującą, przy czym drugi raz spowodował największe szkody.

Świadkowie widzieli, że superjacht był zaplątany w płótno żaglowe starej żaglówki, gdy chciał zacumować. Jego ster był zablokowany i dlatego uderzył w molo, powiedzieli.

Zbudowany przez Turquoise Yachts dla szwajcarskiego biznesmena Mr Wilda, superjacht GO może pomieścić 18 gości i 19 członków załogi i odbył swój pierwszy rejs w marcu 2018 roku.

 

Sint Maarten

Terytorium zależne Holandii położone w Małych Antylach, zajmujące południową część wyspy o tej samej nazwie. Do 10 października 2010 roku jedna z pięciu jednostek administracyjnych wchodzących w skład Antyli Holenderskich; na podstawie reformy konstytucyjnej Królestwa Niderlandów, 10 października 2010 roku Antyle Holenderskie przestały istnieć, a Sint Maarten stało się osobnym terytorium zależnym Holandii o specjalnym statusie.

Powierzchnia Sint Maarten wynosi 34 km², a zamieszkuje ją około 35 tysięcy osób. Językiem urzędowym jest niderlandzki, lecz powszechnie używany jest język angielski. Stolicą jest miasto Philipsburg liczące około 1300 mieszkańców. – WikiPedia.

 

 

Źródło: https://www.dailymail.co.uk/news/article-9303843/Moment-235ft-superyacht-worth-65m-owned-Capri-Sun-tycoon-crashes-dock-St-Maarten.html
0 0 votes
Article Rating