Intensywne opady deszczu spowodowały osunięcie ziemi w Jawie Zachodniej. Osuwisko błotne zebrało śmiertelne żniwo. Nie żyje co najmniej dziewięć osób, a 34 osoby zaginęły.

Do katastrofy doszło w wiosce Sirnaresmi w Jawie Zachodniej w poniedziałek 31 grudnia. Pod masą kamieni i błota zginęło dziewięć osób. Trwają poszukiwania 34 zaginionych osób.

Wiele zniszczeń

Błoto, które osunęło się z okolicznych wzgórz, pogrzebało 30 domów. 60 osób, które zostały wysiedlone, przebywa w schroniskach – przekazał Sutopo Purwo Nugroho, rzecznik prasowy Narodowej Agencji ds. Katastrof.

Ulewy bardzo utrudniają interwencje, mówił Nugroho, wskazując, że ratownicy potrzebują ciężkiego sprzętu, by usprawnić pomoc poszkodowanym.

Katastrofy naturalne nie są rzadkie

Do osunięcia ziemi doszło podczas uroczystości sylwestrowych, niecałe dwa tygodnie po katastrofie tsunami. 22 grudnia odnotowano wybuch wulkanu Anak Krakatau w Cieśninie Sunda, który przyczynił się do tsunami. W śmiertelnym żywiole zginęło ponad 400 osób na wyspach Jawa i Sumatra. Około 33 700 mieszkańców zostało przesiedlonych.


 

Źródło: Reuters, nytimes.com, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating